Norwegia formalnie – pomagamy Polakom zadomowić się w Norwegii – formalności, podatki, tłumaczenia

Wymień korony na korony!

Stare banknoty 100- i 200 koron tracą ważność już w końcu maja. Czy mają je Państwo w swoich portfelach? Jeśli tak, trzeba je wymienić lub …wydać!

Z dniem 31 maja 2018 stare banknoty bezpowrotnie tracą ważność. Nie będą już znajdować się w obrocie, a co ważne – nie będą ich też przyjmować banki. Wycofane z obiegu nominały będzie można od tego momentu wymieniać TYLKO w narodowym banku Norwegii. Mamy dobrą wiadomość – taka wymiana będzie możliwa przez kolejne 10 lat i wolna od jakikolwiek opłat.

Oczywiście jeśli otrzymują Państwo wynagrodzenie lub zasiłki na konto bankowe, nie musicie się bać, że bankomat wypłaci wam stare banknoty. Warto sprawdzić tzw. zaskórniaki oraz banknoty wymieniane w kantorach przy okazji pobytu w Polsce.

Planuje się wprowadzenie do obrotu nowych banknotów 50 i 500 kr, ma to mieć miejsce przed końcem roku. To oznacza, że stare banknoty będą ważne do końca 2019 roku. Wg planów Norges Bank stary banknot 1000 kr będzie można używać do końca 2020 roku.

Oficjalna ilość stukoronówek w obiegu to 22 miliony i 20 tysięcy egzemplarzy. Dwustokoronówek jest około 31 milionów egzemplarzy.

Źródło: www.pengenytt.no

Zdjęcia norwegia-formalnie.com/AW